Wyjazd do Muzeum Bombki Choinkowej

Utworzono dnia 17.12.2019

Grudzień to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dla każdego dziecka jest to czas magiczny, kojarzony z wizytą Świętego Mikołaja, choinką z pięknymi bombkami oraz znajdującymi się pod nią prezentami.  Kolorowe, okrągłe, błyszczące i niezwykle kruche - bombki choinkowe, w miesiącu grudniu staja się prawdziwymi gwiazdami, bez nich nie istnieje żadne drzewko bożonarodzeniowe. Dodają świętom magii, blasku, sprawiają że na ich widok buzie wszystkich dzieci promienieją, a dorośli znów stają się dziećmi.

10 grudnia uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Bombki w Nowej Dębie. To magiczne miejsce, gdzie powstają najpiękniejsze na świecie ręcznie malowane ozdoby choinkowe. Można tutaj podziwiać setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok.

Przy wejściu powitały nas specjalnie zaaranżowane kąciki ze świątecznymi choinkami i dekoracjami w stylu wiktoriańskim, amerykańskim, francuskim, norweskim oraz staropolskim.  Wśród tysięcy eksponatów mogliśmy podziwiać bombki z początków przemysłu bombkarskiego w Polsce, m.in. kolekcję kwiatową, malowaną na specjalne zamówienia dla firmy z USA , kolekcję jaj Feberge, kolekcję serc, bombki z bajowymi, zimowymi pejzażami oraz ozdoby choinkowe w kształcie baśniowych postaci i przedmiotów.

By dowiedzieć się w jaki sposób tworzone są te świąteczne arcydzieła, uczestniczyliśmy w specjalnym pokazie dmuchania bombek oraz obserwowaliśmy precyzyjną pracę pań w dekoratorni. By spróbować sił w tworzeniu bombek, mieliśmy możliwość fantazyjnego udekorowania swojej bombki oraz obserwowania procesu suszenia. Na koniec wycieczki, każdy z nas odwiedził sklepik, gdzie można było zakupić wybrane ozdoby. Miłym akcentem wycieczki były bombki z imionami dla każdego uczestnika naszej wyprawy.

Wyjazd do Muzeum Bombki Choinkowej

Utworzono dnia 17.12.2019, 14:54