Wyjazd klas V- VII do muzeum i teatru

Utworzono dnia 09.05.2019

7 maja 2019 r. odbyła sie wycieczka o charakterze historyczno - literackim do Rzeszowa. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas Va, Vb, VI i VII, pod opieką pani Moniki Wójcik, pani Joanny Stodolak i pani Anny Habaj.

O godzinie 9.00 przyjechał autokar, który zawiózł nas do centrum Rzeszowa. Tam odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Rzeszowie i wzięliśmy udział w ciekawej lekcji  o dawnych strojach i obyczajach, obejrzeliśmy zabytkową kolekcję kobiecej garderoby wraz z zespołem akcesoriów np. 53 niezwykłych wachlarzy oraz torebek i parasolek, z przełomu XIX i XX wieku. Większość zabytków to wyroby zachodnioeuropejskie (głównie francuskie), ale znalazły się także egzemplarze o proweniencji dalekowschodniej. Pani przewodnik opowiedziała nam o zwyczajach towarzyskich oraz zdradziła wiele ciekawostek ze świata dawnej  mody.

Po lekcji muzealnej odbyliśmy spacer ulicami Rzeszowa i posililiśmy się różnymi przekąskami w restauracji McDonald's, nie obyło sie bez figli w pokoju zabaw.

Teraz mieliśmy już siłę, aby realizować kolejny punkt wycieczki, jakim było obejrzenie muzycznego spektaklu w WDK w Rzeszowie. Sztuka zrealizowana została na podstawie znanego dramatu Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna", który należy do kanonu lektur dla siódmej i ósmej klasy. Kunszt aktorski oraz atmosfera pełna grozy i tajemniczości, czasem rozbrajana przez zabawne sceny z udziałem komicznego bohatera Grabca, zrobiły na nas duże wrażenie.

Po spektaklu, pełni nowych doznań, około godziny 15.00 wróciliśmy do Chmielnika. Wyjazd okazał się udany nie tylko ze względu na ładną pogodę, która nam towarzyszyła od samego rana, ale także ze względu na pozytywne emocje jakie pozostaną w pamięci jej uczestników.

Wyjazd klas V- VII do muzeum i teatru

Utworzono dnia 09.05.2019, 16:14