Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

ZAKOŃCZENIE OGÓLNOPOLSKI EGO PROJEKTU CZYTELNICZEGO "CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI" W KL.II

Utworzono dnia 21.06.2020

W ramach III modułu projektu CZYTAM Z KLASĄ „Lekturki spod chmurki” uczniowie klasy drugiej poznali kolejną lekturę autorstwa Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. W związku z panującą pandemią koronawirusa praca z lekturą przebiegała wyłącznie  w warunkach domowych uczniów. Uczniowie polubili szybko rozwiązującego zagadki i nietypowego detektywa Pozytywkę. Przy realizowanych zadaniach  i ćwiczeniach wykazali się pomysłowością  i zaradnością w warunkach pozaszkolnych.

Po przeczytaniu lektury wykazali się bardzo dobrą jej znajomością odpowiadając na pytania dotyczące książki.

1.  W ramach działań systematycznie uzupełniali strony lekturnika m.in.

1)  wpisali tytuł,  autora książki, głównego bohatera i bohaterów drugoplanowych,

2)  narysowali portret głównego bohatera,  opisali co robił i jakie cechy posiadał  bohater,

3)  narysowali i opisali ulubione przygody z lektury,

4) stworzyli plakat na Światowy Dzień Książki,

5)  na końcu dokonali samooceny własnej pracy.

W ramach zadań dodatkowych wykonali sylwetę stojącego detektywa Pozytywki w trójwymiarze. Sylwety wykonane przez uczniów były wykonane z różnego materiału (karton, tkanina, drewno, plastelina itp), a dzieci pracowały według własnych pomysłów. Kolejno zebrali informacje o autorze i wykonali plakat na jego temat. Wszystkie plakaty uczniowie zrobili w formacie A4, technika wykonanych plakatów była dowolna. Chociaż nie było to łatwe zadanie, to jednak uczniowie mieli ciekawe pomysły Przeprowadzony został również klasowy konkurs recytatorski. Uczniowie kl. II w wiosennej aranżacji recytowali wiersze o tematyce wiosennej. Z powodu konieczności nauki zdalnej, konkurs przebiegał na platformie edukacyjnej Teams, gdzie wszyscy uczniowie mogli śledzić swoje oratorskie popisy.

Modułem III zakończyliśmy realizację ogólnopolskiego projektu czytelniczego pt. CZYTAM Z KLASĄ „Lekturki spod chmurki”. Był to dla nas wszystkich czas niezwykłej przygody, zabawy i jednocześnie nauki. Poznaliśmy kilka wartościowych i pięknych książek, które już na zawsze pozostaną w naszych sercach i umysłach. Wraz z ich bohaterami przeżywaliśmy niezwykłe przygody i zabawne sytuacje. Nauczyliśmy się współpracy, otwartości, pomysłowości i systematyczności przy realizacji kolejnych zadań. Dziękujemy wszystkim uczniom kl. II za udział w projekcie, Rodzicom za pomoc w jego dokończeniu oraz Pani Małgorzacie Jaworskiej, Pani Annie Trzeciak i Pani Wiesławie Zawiło za zaangażowanie, pomysłowość i współpracę przy realizacji projektu.

Utworzono dnia 21.06.2020, 20:45

Informacja dla kl. VIII - Rekrutacja