Pani Pielęgniarka w przedszkolu – Żabki

Utworzono dnia 09.12.2019, 14:47

W piątek 29 listopada do naszego przedszkola zawitała – pani Jadwiga Sitarz mama naszej Oli, która na co dzień jest pielęgniarką na oddziale dziecięcym. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać opowieści o trudnym ale jakże pięknym zawodzie pielęgniarki. Pani Jadzia przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny oraz zdrowego stylu życia, czyli sport i odpowiednia dieta. Pani pielęgniarka zaprezentowała przedszkolakom proste zabiegi, np. założenie opatrunku, unieruchomienie nadgarstka a nawet mierzenie ciśnienia. Wspólnie z przedszkolakami pani pielęgniarka podała kroplówkę choremu misiowi. Prezentacja stetoskopu oraz możliwość wysłuchania bicia swojego serca była fascynująca. Dzieci zainteresowane tematem spotkania zadawały wiele pytań, na które pani pielęgniarka chętnie odpowiadała. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków naklejki – dzielnego pacjenta. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły pani pielęgniarce pamiątkowy dyplom. Bardzo dziękujemy Pani Jadzi za spotkanie i poświęcony nam czas.