KREATYWNY PRZEDSZKOLAK - KREATYWNE DZIECKO

Utworzono dnia 15.06.2021, 10:22

KREATYWNY PRZEDSZKOLAK - KREATYWNE DZIECKO to ogólnopolski projekt edukacyjny, realizowany w naszych grupach przedszkolnych od 1-go października 2020r do 30.05 2021r

Głównym celem tego projektu było kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchomienie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić coś z niczego.

Grupy ,,Tygryski” i ,,Żabki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św.M.M Kolbego w Chmielniku wykonały wszystkie proponowane zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Kreatywny Przedszkolak - kreatywne dziecko".

Zadanie I - Jesienna makieta (październik)

Z przyniesionych przez siebie kasztanów i żołędzi wykonały ciekawe postacie, zwierzątka i makietę lasu. Druga grupa wykonała makietę jesiennego lasu oraz obraz „Pani Jesień” ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych.

Zadanie II – kreatywna interpretacja obrazu: Van Gogh ,,Słoneczniki”(listopad)

Dzieci z obu grup obejrzały dokładnie jak wygląda obraz Van Gogha ,,Słoneczniki” a następnie same malowały farbami interpretację tego obrazu. Druga grupa namalowała farbami tło i wazon oraz wykonała słoneczniki z krepiny i bibuły.

Zadanie III – wyplatane, przeplatane ozdoby świąteczno-zimowe (grudzień)
Obie grupy wykonały świąteczne łańcuchy oraz zozdoby na choinkę z paieru, bibuły i krepiny.

Zadanie IV - witraże dla babci i dziadka (styczeń)

W styczniu dzieci nie zapomniały o swych kochanych babciach i dziadkach. Wykonały dla nich wspaniałe witrażowe laurki i prezenty.

Zadanie V – lodowe konstrukcje(luty)

Żabki i Tygryski wykonały kolejne zadanie z projektu "Kreatywny przedszkolak - kreatywne dziecko". Wszyscy wspaniale się bawili tworząc lodowe konstrukcje.

Zadanie VI – Nasza Marzanna (marzec)

Dzieci z obu grup wykonały kukłę Marzanny z papieru i drewna.

Zadanie VII-  Wyplatamy koszyczki przestrzenne (kwiecień)
Przedszkolaki z obu grup wykonały papierowe koszyczki i ozdobiły je różnymi technikami.

Zadanie VII – Sadzonka dla Mamy i Taty(maj)

Dzieci z obu grup posadziły dla mamy i taty sadzonki kwiatów, które wręczyły w dniu ich święta

Serdecznie dziękujemy z możliwość udziału w tym wspaniałym projekcie. Pozdrawiając, życzymy wszystkim jeszcze wielu tak kreatywnych pomysłów.