Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Oddziały przedszkolne

11 rocznica nadania imieni Szkole

Czcionka:
12 października 2020, w poniedziałek świętowaliśmy Dzień Patrona naszej szkoły- Świętego Maksymiliana Marii Kolbe. Tego roku upłynęło już 11 lat od dnia nadania Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku imienia tego Świętego. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku po raz pierwszy w historii nie mogliśmy spotkać się wszyscy razem. Uczniowie klas zostali podzieleni na trzy odrębne grupy, które uczestniczyły w oddzielnych apelach ku czci Patrona. Niestety również swoje przybycie na tę uroczystość odwołał zaproszony gość, franciszkanin- O. Kajetan. Scenariusz wszystkich apeli był podobny.
Po uroczystym przywitaniu wszystkich uczestników przez Panią Dyr Bożenę Gwizdałę i kilku słów wstępu Pani Eweliny Piotrowskiej , został odśpiewany hymn szkoły.
Następnie Pani katechetka przedstawiła prezentację o naszym Patronie, przygotowaną przez uczniów kl.8. Łącząc się duchowo ze świętym Maksymilianem, odmówiliśmy wspólnie dziesiątkę różańca świętego w intencji naszej szkoły, wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników.
Po wspólnej modlitwie nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszy różaniec. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem, świadczy o tym
 liczba uczestników- ponad 40 osób. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy również cenne nagrody.
Apel zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem pieśni do Św. Maksymiliana " Ojcze Kolbe wołamy...".
 

Egzamin ósmoklasisty

 

 

 

 

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dyplomy i wyróżnienia