4 rocznica nadania imienia Szkole

18 padziernika obchodziliśmy IV rocznicę nadania imienia naszej Szkole - imienia Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przeżywaliśmy ten Dzień szczególnie.

Rano uczniowie oglądali w dwóch grupach filmy: Nie gaście ducha św. M. M. Kolbego. Dotyczyły życia naszego Patrona. Po projekcji filmowej każda klasa z wychowawcą miała zajęcia wychowawcze pod hasłem: Patron Szkoły. O godz. 11 rozpoczął się III Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej, w którym brały udział grupy śpiewające z następujących szkół: Sp nr 2 im. Ojca Św. Jana Pawła II w Chmielniku, Sp im. Orląt Lwowskich w Zabratówce, Gimnazjum i LO Doliny Strugu w Chmielniku oraz gospodarze, czyli Sp nr 3 im. Św. M. M. Kolbego.

Wszystkich grupom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, szczególnie LO za profesjonalne przygotowanie programu. W tym uroczystym dniu gościliśmy ks. proboszcza Mariusza Cymbałę oraz honorowego  i wyjątkowego gościa - ks. Jacka Pędziwiatra. Ksiądz Jacek Pędziwiatr przyjechał na nasze świętowanie aż z Bielska Białej. Jest to wielki orędownik i czciciel św. M. M. Kolbego. Jego rodzicie mieszkali w Oświęcimiu, niedaleko obozu. Ojciec, jako 7-letni chłopiec, przemycał chleb do obozu dla głodujących więźniów.

Ks, Jacek zna wiele ciekawych faktów historycznych związanych ze św. Maksymilianem. Przywiózł też relikwie, o których ciekawie opowiedział na Mszy św. podczas homilii. Jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

O godz. 17.00 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli we Mszy świętej w intencji naszej Szkoły. Ksiądz Jacek Pędziwiatr zapoznał nas wtedy z historią różańca - Relikwią św. M. M. Kolbego. Oto fragment Jego kazania:

"... dzisiaj właśnie, do Waszej parafii, do tego przepięknego kościoła sanktuaryjnego, Moi Drodzy przyjechałem z okazji święta Szkoły Podstawowej nr 3 z takim niezwykłym skarbem, o którym ks. Proboszcz powiedział na początku. Mówił, że to jest niespodzianka. Myślę, że teraz czas najwyższy, aby uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że t jest własnie różaniec, którego używał św. Maksymilian. Jeszcze jedna księga, która uczy człowieka historii zbawienia.

Kwiecień 2018