Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Oddziały przedszkolne

4 rocznica nadania imienia Szkole

Czcionka:

18 padziernika obchodziliśmy IV rocznicę nadania imienia naszej Szkole - imienia Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Przeżywaliśmy ten Dzień szczególnie.

Rano uczniowie oglądali w dwóch grupach filmy: Nie gaście ducha św. M. M. Kolbego. Dotyczyły życia naszego Patrona. Po projekcji filmowej każda klasa z wychowawcą miała zajęcia wychowawcze pod hasłem: Patron Szkoły. O godz. 11 rozpoczął się III Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej, w którym brały udział grupy śpiewające z następujących szkół: Sp nr 2 im. Ojca Św. Jana Pawła II w Chmielniku, Sp im. Orląt Lwowskich w Zabratówce, Gimnazjum i LO Doliny Strugu w Chmielniku oraz gospodarze, czyli Sp nr 3 im. Św. M. M. Kolbego.

Wszystkich grupom i nauczycielom serdecznie dziękujemy, szczególnie LO za profesjonalne przygotowanie programu. W tym uroczystym dniu gościliśmy ks. proboszcza Mariusza Cymbałę oraz honorowego  i wyjątkowego gościa - ks. Jacka Pędziwiatra. Ksiądz Jacek Pędziwiatr przyjechał na nasze świętowanie aż z Bielska Białej. Jest to wielki orędownik i czciciel św. M. M. Kolbego. Jego rodzicie mieszkali w Oświęcimiu, niedaleko obozu. Ojciec, jako 7-letni chłopiec, przemycał chleb do obozu dla głodujących więźniów.

Ks, Jacek zna wiele ciekawych faktów historycznych związanych ze św. Maksymilianem. Przywiózł też relikwie, o których ciekawie opowiedział na Mszy św. podczas homilii. Jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

O godz. 17.00 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli we Mszy świętej w intencji naszej Szkoły. Ksiądz Jacek Pędziwiatr zapoznał nas wtedy z historią różańca - Relikwią św. M. M. Kolbego. Oto fragment Jego kazania:

"... dzisiaj właśnie, do Waszej parafii, do tego przepięknego kościoła sanktuaryjnego, Moi Drodzy przyjechałem z okazji święta Szkoły Podstawowej nr 3 z takim niezwykłym skarbem, o którym ks. Proboszcz powiedział na początku. Mówił, że to jest niespodzianka. Myślę, że teraz czas najwyższy, aby uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, że t jest własnie różaniec, którego używał św. Maksymilian. Jeszcze jedna księga, która uczy człowieka historii zbawienia.

Kalendarium

Kwiecień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Dyplomy i wyróżnienia