Trójkowa Wyspa Zieleni

Utworzono dnia 03.07.2014, 19:19

Wiosną nasza Szkoła nawiązała współpracę z Firmą Farmaceutyczną Polpharma, która zaproponowała udział w projekcie grantu współpracy z jednostkami oświatowymi. Dzięki temu obok naszej Szkoły powstał nowy plac do zajęć dydaktycznych oraz jako miejsce wypoczynku. Koordynatorem działań był pan Kazimierz Tasior - były nauczyciel naszej Szkoły. Wśród zgłoszonych w całej Polsce licznych projektów, w 20 wybranych znalazł się także nasz. Kwota uzyskanej dotacji wyniosła 3000 zł. Pierwszym przedsięwzięciem było ogłoszenie konkursu plastycznego na najciekawszy projekt architektoniczny ogrodu przyszkolnego. Jury konkursowe wybrało ciekawą pracę przestrzenną, będącą przedmiotem realizacji. Wykonała ją uczennica klasy V Weronika Korbecka, która podczas XVI Pikniku Rodzinnego w dniu 31 m a j a otrzymała dyplom i nagrodę książkową rodziców oraz pracowników Firmy Polpharma - przygotowano teren pod „Trójkową Wyspę Zieleni”. Usunięte zostały stare krzewy, wyrównany został i wypoziomowany plac, zamontowano krawężniki, wysypano alejki kamieniem, zasadzono rośliny. Zostanie zasiana trawa oraz zamontowane ławeczki i kosze na śmieci. Uczniom naszej Szkoły często brakowało przestrzeni, w której mogliby spędzać przerwy ś r ó d l e k c y j n e i wolny czas na świeżym powietrzu. Nowy plac da możliwość spożycia drugiego śniadania w otoczeniu przyrody oraz prowadzenia zajęć poza salą lekcyjną, zwłaszcza w gorące, letnie dni, kiedy w klasach panuje upał. „Wsypa” będzie służyć nie tylko najmłodszemu pokoleniu do kształtowania postawy dbałości o swoje zdrowie, ale również rodzicom i okolicznym mieszkańcom, w tym osobom niepełnosprawnym Gminy Chmielnik.