75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Utworzono dnia 02.10.2014, 16:10

W związku z 75 rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego nasza szkoła włączyła się wraz uczniami w obchody ogólnopolskie. Nauczyciele historii zorganizowali wystawę poświęconą działalności  Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1939 – 1945. 24 września uczniowie z klas II – VI wzięli udział w szkolnym spotkaniu z pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, historykiem, p. Zenonem Fajgerem. Prelegent, z wykorzystaniem technik multimedialnych, opowiedział uczniom o przywódcach, strukturze organizacyjnej oraz formach działalności Polskiego Państwa Podziemnego w okresie II wojny światowej. Uczniowie mieli również możliwość wysłuchać relacji świadków, bezpośrednich uczestników wydarzeń  z tamtego okresu.