,,Bezpieczny i zdrowy bądź w ruchu drogowym’’

Utworzono dnia 09.12.2014, 19:59

To hasło spotkania o bezpieczeństwie na drodze dla uczniów kl. I-III zorganizowanego w naszej Szkole 8.10.2014r. Spotkanie składało się z trzech części.

Najpierw wystąpił pan Artur Stolarski, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Tyczynie, który przybliżył uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wykład uświetniła prezentacja zdjęć o bezpiecznej drodze na wsi i w mieście przygotowana przez pana Policjanta.

W części drugiej uczniowie klasy III przedstawili inscenizację o ruchu drogowym pt. „Na jezdni”, zaś Madzia Drąg przypomniała pięć zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Na zakończenie części artystycznej trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę o znakach drogowych.

Na zakończenie spotkania odbył się konkurs o ruchu drogowym, przygotowany i przeprowadzony przez panią Zofię Puterlę.    W konkursie brali udział uczniowie wszystkich klas, po trzy osoby z każdej klasy. Przewodniczącym jury był oczywiście nasz Gość. Pytania konkursowe dotyczyły zasad bezpieczeństwa na drodze oraz znajomości znaków drogowych. W planie mieliśmy jeszcze były jeszcze przygotowane zagadki i puzzle drogowe, ale niestety brakło na to czasu. Wszyscy uczestnicy konkursu bardzo dobrze odpowiadali na postawione pytania, dlatego też w naszej zabawie nie było przegranych. Wielkie gratulacje należą się uczniom klas pierwszych, którzy byli bardzo aktywni w czasie konkursu i udzielali prawidłowych odpowiedzi.

Tematyka bezpieczeństwa na drodze stała się również inspiracją do przeprowadzenia konkursu plastycznego nt. ,,Bezpieczna droga do szkoły”

Nagrody w konkursie plastycznym otrzymali;

z klasy I A: Zuzanna Zdebska, Aleksandra Sitarz, Patrycja Ziaja,

Z klasy I B: Dorota Głodowska, Karolina Ciura, Amelia Jagiełło

Z klasy II: Julia Murias, Martyna Murias, Dominika Bolanowska

Z klasy III: Anita Ciura, Daria Ciura, Zuzanna Janik, Artur Żurek

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej.

Zofia Puterla