IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 02.10.2014, 16:16

Nasza szkoła wzięła udział w IV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (4th Word Multiplication Table Day), który odbył się 26 września 2014r. Akcja edukacyjna miała na celu zachęcić wszystkich do przypominania sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć ją, mieli okazję nadrobić zaległości.. Na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna o akcji ze sposobami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia. W piątek 26 września powołani Egzaminatorzy sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia na przerwach. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tej akcji i ochoczo sprawdzali swoje umiejętności. 40 uczniów z klas IV – VI zdobyli tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia a także 10 uczniów z klasy III.

Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 768 szkół z różnych krajów świata, w tym duża część z Polski i Rosji. Były również szkoły z: USA, Kolumbii, Irlandii, Anglii, Białorusi, Austrii, Nowej Zelandii, Urugwaju,…

Zapraszamy do konkursu w kolejnych latach!