Lekcja historii na żywo - Opowieści o Żydach polskich.

Utworzono dnia 09.12.2014, 19:28

23 października 2014r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w nowoczesnej lekcji historii transmitowanej bezpośrednio z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z okazji otwarcia wystawy stałej.  Wystawa opowiada o 1000-letniej historii Żydów polskich. Biorąc udział w tej lekcji uczniowie przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, zwiedzili XVII-wieczne synagogi, obserwowali zatłoczona ulicę międzywojennej Warszawy. Słuchając opowieści zaproszonych do muzeum gości, mieli szansę poznać  żydowską kulturę  i obyczajowość.  „Opowieści o Żydach polskich” z pewnością pozwolą  uświadomić  widzom niezwykłe bogactwo kultury oraz złożoność dorobku Żydów polskich na przestrzeni tysiąca lat istnienia państwa polskiego.