Śniadanie Wielkanocne

Utworzono dnia 19.04.2015, 11:13

Odbyło się 8 kwietnia, na które to harcerze przygotowali część artystyczną pod hasłem „Jezus zwyciężył. Alleluja”.  Przedstawione zostały obrzędy związane z wiosennymi Świętami, harcerki zaśpiewały też wielkanocne pieśni. Po części artystycznej pani Dyrektor złożyła Wszystkim zgromadzonym życzenia, zaś ksiądz Krzysztof pobłogosławił ustawione na świątecznym stole jajka, chleb i wielkanocne babki. Później uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych, by skosztować pysznego żurku i świątecznych wypieków przygotowanych przez Mamy z Rady Rodziców. Każdy zespół przygotował klasowy stół świąteczny.

11 kwietnia harcerze powtórnie mieli możliwość pokazania  swoich umiejętności wokalno-recytatorskich, prezentując swój program artystyczny na spotkaniu członków Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Chmielnik Piękne słowa i nastrojowe wielkanocne pieśni wywołały łzy u niektórych uczestników uroczystości.