Ferie klas I-III

Utworzono dnia 02.03.2016, 07:16

16.02.2016r. uczniowie z kl. I-III, którzy lubią ruch, aktywność i nie dają się nudzie, wspólnie z paniami R.Rejman, Z.Puterla,A.Ziaja, M.Gryndys i S.Michna wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu było obejrzenie w kinie Helios w Galerii Rzeszów filmu pt: „Bella i Sebastian 2”. Wywołał on wiele emocji i łezkę wzruszenia u wielu widzów. Dzieci bardzo poruszyły losy małego chłopca o imieniu Sebastian i jego wiernego przyjaciela – psa Belli. Niemałą atrakcja okazał się również przejazd ruchomymi schodami w galerii. Uczestnicy wycieczki miel również okazję poznać tajemnice , jakie ukryte są pod płytą rynku w Rzeszowie i można je odkryć wędrując Podziemną Trasą Turystyczną "Rzeszowskie Piwnice", które tworzy połączony w trasę turystyczną zespół dawnych miejskich piwnic. Przewodnik w bardzo wyczerpujący sposób opowiedział  dzieciom o historii miasta i przeznaczeniu naczyń, broni i pomieszczeń, które obecnie można spotkać , wędrując korytarzami na głębokości   ok. 0,5 – 10 m pod płytą Rynku i kamienicami, na trzech kondygnacjach .