Instrumenty z różnych zakątków świata- Yamaha

Utworzono dnia 12.06.2016, 14:32

7 czerwca 2016 roku odbyła się audycja muzyczna poprowadzona przez nauczycieli Szkoły Muzycznej Yamaha. Spotkanie dotyczyło przybliżenia uczniom wyglądu rzadko spotykanych instrumentów z całego świata i pokazu sposobu wydobywania z nich dźwięków. Prowadzący zajęcia pokazywali na dużej mapie świata miejsca, z których przywiezione zostały eksponaty, a były to między innymi: różne zakątki Afryki, Australia, Tybet, Chiny, Kuba, Meksyk, Brazylia. Zaprezentowane zostały prymitywne instrumenty wykonane najczęściej z naturalnych materiałów, takich jak egzotyczne gatunki drzew i innych roślin, zwierzęce rogi, skóry, a nawet fragmenty kości szczęk. Dzieci mogły usłyszeć oryginalne dźwięki takich instrumentów jak na przykład: drewniany diabeł, wibra, bum-bum  rurki, czurejka, drumla, konga, czekere, klawesy, guira, kowbebel, bongosy, talerzyki tybetańskie, darabuka itp. Muzycy pokazywali jak grać na tych wszystkich instrumentach, a także zachęcali uczniów do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość gry na nich.