Mobilna filharmonia- święta

Utworzono dnia 01.02.2016, 20:17

W dniu 21 stycznia 2016 roku wychowankowie szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Mobilną Filharmonią w ramach koncertu pt. "O świątecznej porze w polskim folklorze."  Dzieci były niezwykle zainteresowane zajęciami, podczas których odbyła się prezentacja polskich strojów ludowych, m.in. stroju krakowskiego i łowickiego, śpiewanie tradycyjnych kolęd i pastorałek. Artyści zaprezentowali również tradycyjne tańce narodowe, zarówno "na żywo", jak również w formie prezentacji multimedialnej. Dzięki bezpośredniemu obcowaniu ze sztuką muzyczną dzieci z wielkim skupieniem słuchały granych utworów, z podziwem oglądały stroje ludowe. Nie wielu z nas wie, że piękny strój łowicki waży aż 6 kilogramów! Zajęcia okazały się tak interesujące dla młodych i wrażliwych artystów, że pragnęli je przedłużyć. Czekamy zatem na kolejne ekscytujące spotkanie z Mobilną Filharmonią.