Próbna ewakuacja w szkole

Utworzono dnia 07.10.2015, 19:06

Dym pojawił się nagle na korytarzu naszej szkoły. Nauczyciele  powiadomili dyrekcję o zagrożeniu,  przystąpiono do   ewakuacji    uczniów i nauczycieli oraz osób z obsługi szkoły z budynku. To    na szczęście  nie  był  prawdziwy pożar,  ale  ćwiczenia, jakie  zorganizowali we Środę (30.09.2015r.) strażacy w naszej szkole. Autentyczności akcji gaśniczej, nadały „osoby poszkodowane”, które strażacy musieli odnaleźć w budynku. Zostały one w sposób profesjonalny ewakuowane z pomieszczeń i udzielono im pierwszej pomocy. Ćwiczenia przebiegły zgodnie z przyjętymi założeniami i standardami. Ewakuacja została przeprowadzona sprawnie, a zastępy strażaków biorące udział w akcji dobrze wywiązywały się z postawionych im zadań.