Spotkanie z historią

Utworzono dnia 14.03.2016, 19:25

9 marca w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z historią pt. "Słowianie". Grupa rekonstrukcji historycznych "Polanie" przypomniała uczniom genezę pochodzenia Słowian i zaprezentowała ich życie, stroje i obyczaje. Ponadto uczniowie mieli możliowść zapoznania się z dawnym orężem i sposobami walki oraz narzędziami kar i tortur. Dziewczynki mogły doświadczyć siedzenia na krześle z kolcami, tak karano kobiety - czarownice. Jeden z chłopców z klasy III stanął do pojedynku z prowadzącym, by "uratować" koleżankę od niedogodności na krześle. Chętny chłopiec poddał się nawet "wsadzenia" w dyby, czym bardzo rozbawił społeczość uczniowską. Wszyscy uczniowie świetnie bawili się podczas tej nietypowej lekcji historii. Na pewno pozostanie ona długo w ich pamięci.