Światełko Betlejemskie

Utworzono dnia 03.01.2016, 20:17

18 grudnia delegacja szkolnej drużyny harcerskiej wzięła udział w wyjeździe na wigilię miejską zorganizowaną na rzeszowskim rynku. W trakcie spotkania Komenda Hufca ZHP
w Rzeszowie przekazała zgromadzonym Światło Betlejemskie.

Betlejemskie Światło Pokoju co roku przywożone jest z miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa do Wiednia. Stamtąd austriaccy skauci przekazują je krajom europejskim. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.  Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ - do Danii. Tegoroczne hasło akcji brzmi „Zauważ człowieka”.

Światełko zostanie odebrane przez przedstawicieli wszystkich klas oraz oddziałów przedszkolnych działających w naszej szkole podczas szkolnej wigilii we wtorek 22 grudnia.