Interaktywny Piknik Edukacyjny

Utworzono dnia 21.06.2018, 07:16

OENiPAS w Czudcu wzięliśmy 7 czerwca udział w Interaktywnym Pikniku Edukacyjnym. Interaktywny Piknik Edukacyjny skierowany jest do uczniów szkół z województwa podkarpackiego. W trakcie pikniku młodzież mogła uczestniczyć w pokazach i wykładach popularnonaukowych, ale także mogła zwiedzać i korzystać ze specjalnych naukowych stref: wirtualnej rzeczywistości, dronów, lotnictwa z symulatorami lotu, a ponadto strefy logicznego myślenia z zagadkami i łamigłówkami, gdzie uczniowie mogli m.in. rozwiązywać zagadkę kodu da Vinci; strefy gier oraz strefy chillout, gdzie młodzież mogła połączyć rozrywkę z nauką. Nie zabrakło także typowo naukowych stanowisk – w programie między innymi znaleźliśmy pokazy kuchni molekularnej, fizyki i chemii, robotyki i mechatroniki. Co więcej do dyspozycji uczniów były dwie wystawy rodem z centrum nauki: Imaginarium i Barwy, a także wystawa stalowych robotów. Nam najbardziej spodobał się Walle, bo kto nie zna tego sympatycznego robocika, który ratował świat spod śmieci. Wyjazd był zwieńczeniem projektu "Do wiedzy przez eksperyment oraz technologie TIK".