Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Utworzono dnia 29.11.2017, 11:48

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu dzieci świetlicowe przygotowały inscenizację, która przybliżyła nam ten ważny temat.

Mówiliśmy wiele o prawach, jakie mają dzieci. Musimy jednak pamiętać, że korzystając z praw nie możemy ograniczać praw innych ludzi - kolegów, koleżanek i dorosłych. Każdy człowiek, czy to dziecko czy dorosły ma prawo do godnego życia -  w pokoju i spokoju, w miłości i  poczuciu bezpieczeństwa.

Pamiętajmy również, że oprócz praw – mamy także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka naszych rodziców, Polaka i człowieka.