Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 24.05.2018, 21:52

W  przededniu 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, 27 kwietnia uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej upamiętnieniu tego wydarzenia.  Konstytucję 3 Maja uchwalono w 1791 roku – była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku. Określiła ona ustrój państwa oraz prawa i obowiązki człowieka i obywatela. Uczniowie klasy VII w przygotowanym programie przybliżyli swoim młodszym kolegom okoliczności oraz wagę uchwalenia tego dokumentu. Uroczyste upamiętnienie tego przełomowego w historii naszego kraju wydarzenia jest jednym z elementów naszych szkolnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.