Wycieczka klas czwartych i piątej

Utworzono dnia 25.06.2018, 16:31

W dniu 6 czerwca 2018r. uczniowie klas czwartych i piątej wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce szkolnej do Doliny Czarnej – „Krainy zamków”. Trasa wycieczki przebiegała przez bardzo interesujące, a mało nam znane miejsca.  Pierwszym był Szydłów – zabytkowe miasteczko zwane polskim Carcasone z murami obronnymi, zamkiem królewskim z izbą tortur oraz zabytkowym kościołem Św. Władysława. Kolejnym był Ujazd z ruinami największego zamku w Polsce  o nazwie Krzysztopór.  Ostatnim miejscem postoju były Kurozwęki, gdzie prowadzona jest hodowla bizonów amerykańskich, znajduje się tam również mini zoo oraz zamek.  Uczestnicy wycieczki mieli możliwość odbycia przejażdżki wozem westernowym wśród bizonów, a na koniec zrelaksować się na placu zabaw.

Wycieczka wszystkim dostarczyła wielu atrakcji i niezapomnianych wrażeń o których na pewno będą przypominać liczne pamiątki z niej przywiezione.