Kampania Trzeźwy Umysł 2020

Utworzono dnia 12.05.2020, 13:36

Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Chmielniku przystąpiła do Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020.

Cele główne:

1. Zwiększanie samoświadomości uczniów na temat zmian, jakie w nich zachodzą w związku z kryzysem rozwojowym, wzmacnianie umiejętności emocjonalno-społecznych uczniów, w tym przede wszystkim umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, które powodują ryzyko pojawienia się zachowań agresywnych i autodestrukcyjnych np. sięgania po alkohol, dopalacze, papierosy, edukacja rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.
  2. Samopoznanie i samoakceptacja, czyli budowanie adekwatnego obrazu „Ja” – umiejętności dostrzegania własnych zalet, mocnych stron i ograniczeń.
  3. Nabywanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i ujawniania swoich myśli/przekonań/uczuć w relacjach z innymi ludźmi.
  4. Ograniczenie podejmowania przez dzieci i młodzież zachowań ryzykownych (agresywnych i autodestrukcyjnych).
  5. Wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych.
  6. Edukacja rodziców i wsparcie ich w zakresie umiejętności wychowawczych.

Cele dodatkowe:

• integracja zespołów klasowych,
  • poznawanie swoich uczniów przez nauczycieli,
  • wspieranie pozytywnych wyborów życiowych,
  • kształtowanie zdrowych nawyków życiowych.

W RAMACH ZTU 2020 ZREALIZOWANE ZOSTAŁY  NASTĘPUJĄCE LEKCJE WYCHOWAWCZE Z PEDAGOGIEM SZKOŁY:

w klasach I – III „Czuję i pokazuję” oraz „Kolory uczuć”,

w klasach IV – VI „Zmieniam się – Dorastam” oraz „Jestem silny, jestem silna – sztuka odmawiania”,

w klasach VII – VIII „Lubię się, chronię się” oraz „Trudne sprawy – Trudne emocje”.

W RAMACH TEK KAMPANII ZACHĘCAM WSZYSTKICH UCZNIÓW

KLAS I- VIII DO NASTĘPUJĄCYCH KONKURSÓW :

KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „WEHIKUŁ CZASU” – Zadaniem uczestnika konkursu „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującą dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).

KONKURS „SPORT TO ZDROWIE – POCZTÓWKA DLA PRZYJACIELA!”- Zadaniem uczestnika konkursu „Sport to zdrowie – pocztówka” jest wykonanie pocztówki obrazującej aktywność sportową, którą lubi uczestnik konkursu i napisanie krótkiej wiadomości wyjaśniającej dlaczego warto uprawiać sport. Pocztówka może zostać wykonana własnoręcznie. Można też skorzystać ze wzoru pocztówki dostępnego na stronie www.trzezwyumysl.pl/pocztowka2020.

TERMIN NADYSŁANIA PRAC KONKURSOWYCH TO 31 MAJA 2020r NA ADRES MAILOWY : natalia.dziadosz1@wp.pl

Natalia Dziadosz- Wójcik

Prezentacja