„Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik”

Utworzono dnia 25.02.2020, 10:32

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym z Gminy Chmielnik działa już od kilkunastu lat. Działalność Stowarzyszenie polega na pomocy osobom niepełnosprawnym (dzieciom i dorosłym z każdym rodzajem niepełnosprawności) poprzez organizację wycieczek, warsztatów, spotkań integracyjnych, świątecznych i okazjonalnych. Organizację różnorodnych zajęć plastycznych czy współpracę z zakładami.  Jak co roku  w dniu 11 stycznia 2020 r. odbyło się w naszej szkole  spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia. W tym uroczystym wydarzeniu wzięli udział nie tylko podopieczni Stowarzyszenia, jak również wielu  zaproszonych gości, którzy wspierają jego działalność.

Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Bożena Gwizdała, jak również organizator spotkania pani Zofia Oczoś. Podczas spotkania uczniowie naszej szkoły z klas I-V uczęszczający na zajęcia świetlicowe zaprezentowali piękne przedstawienie jasełkowe  pt. „Do Betlejem”. Młodym aktorom udało się wprowadzić zgromadzonych gości w świąteczną atmosferę. Nie zabrakło gromkich braw i gratulacji dla zdolnych aktorów.

Zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem, składali serdeczne życzenia , a w dalszej części tego wydarzenia, przy wspólnym wigilijnym stole śpiewali kolędy oraz spożywali przygotowane posiłki.  Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i uroczystej atmosferze.