Spotkanie z edukatorem IPN

Utworzono dnia 05.11.2019, 19:50

We wrześniu obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji zaproszono do szkoły edukatora IPN, p. Zenona Fajgera, aby przybliżył uczniom okoliczności  wybuchu wojny oraz przebieg wydarzeń w czasie kampanii wrześniowej. Spotkanie odbyło się 4 października, uczestniczyli w nim uczniowie klas I –VIII.  W czasie godzinnej lekcji historii uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat przygotowań, stanu armii, taktyki działań wszystkich zaangażowanych w konflikt stron.  Połączony z prezentacją wykład  pozwolił również uczniom bardziej uświadomić sobie jak tragiczne skutki  dla życia mieszkańców Polski  miał  wybuch wojny.