Szkolny Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 20.12.2019, 08:49

19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Zdrowego Śniadania. W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele z klas I – IV. Dzień rozpoczął się od prezentacja piosenek i wierszy przygotowanych  przez uczniów kl. I-III, następnie pan Piotr Kaczmarek – lekarz stomatolog zapoznał wszystkich z zasadami zdrowego odżywiania, profilaktyką i prawidłową higieną jamy ustnej.  Po wstępnej pogadance, wszyscy rozpoczęli przygotowanie wspólnego śniadania w klasie. Dominowały piękne i smaczne kanapki, które wzbogaciły szwedzki stół. Cała akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz promocję prawidłowego żywienia.