Wybory Małego Samorządu Uczniowskiego

Utworzono dnia 12.11.2019, 09:20

W ostatnim tygodniu września odbyły się  wybory kandydatów do  Małego Samorządu Uczniowskiego. To ważny element szkolnego życia. Wychowawcy przeprowadzili wśród swoich uczniów pogadanki na temat wyborów, na których uczniowie dowiedzieli się czym jest samorządność, kto należy do samorządu szkolnego oraz jakie cechy powinni mieć kandydaci. Przypominano jednocześnie, że Mały Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie klas młodszych, a wybrani są przedstawicielami klas.

Pierwszym etapem wyborów, były wybór przedstawicieli samorządów klasowych. Przewodniczącą klasy drugiej została uczennica Martynka Domin, natomiast klasy trzeciej Ania Maciołek. Uczennice zostały kandydatkami i przedstawicielkami swoich klas do wyborów na przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego.

Drugi etap wyborów przeprowadzono na holu głównym szkoły. Odbyła się debata kandydatek. Opowiadały o sobie, swoich zainteresowaniach,  a także o planach Małego Samorządu. Po chwili namysłu uczniowie oddawali swoje głosy na kartach wyborczych, a następnie wrzucali je do urny.

W ostatnim etapie pod nadzorem komisji zliczono głosy i ogłoszono wyniki. Przewodniczącą Małego Samorządu Uczniowskiego została Anna Maciołek - uczennica klasy trzeciej, natomiast zastępcą Martyna Domin (2 klasa

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich wychowawcom za pomoc  w przeprowadzeniu wyborów.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz społeczności szkolnej!

Anna Trzeciak