Zakończenie akcji „WSPOMÓŻ PSIAKA LUB KOCIAKA ZE SCHRONISKA KUNDELEK”

Utworzono dnia 25.02.2020, 10:45

W ramach realizacji drugiego modułu projektu ,,CZYTAM Z KLASĄ" – klasa druga zorganizowała zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Założeniem zbiórki było udzielenie pomocy rzeczowej i poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku oraz kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt i zachęcenie  wszystkich uczniów naszej szkoły, którym los zwierząt nie jest obojętny, do włączenia się do akcji i przynoszenia karmy.

Do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Rzeszowie przy ulicy Ciepłowniczej przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli,                 w chwili obecnej znajduje się tam ok 140 psów i 18 kotów

W ramach akcji uczniowie klasy drugiej zbierali przede wszystkim żywność dla psów i kotów: sucha karma, puszki, saszetki, a następnie udali się na wycieczkę do Schroniska i osobiście przekazali 150 kilogramów zebranych darów.

Spotkanie z przebywającymi tam zwierzętami dało uczniom wiele radości i wzruszeń. Takie działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim uświadamiają, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Bardzo cieszy fakt, że aż 80-sięciu  uczniów i przedszkolaków naszej szkoły odpowiedziało na apel i wzięło udział w tej charytatywnej akcji.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!