Dzień Bezpiecznego Internetu w kl. I - III

Utworzono dnia 08.03.2021, 08:39

Dzień Bezpiecznego Internetu – to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym dniu uczniowie kl.III uczestniczyli w zajęciach on-line "Bezpieczni w sieci" organizowanych przez Centrum Sztuki w Oławie. Podczas lekcji przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Przy pomocy czatu mieliśmy możliwość wyrażania własnych opinii, udzielania odpowiedzi  oraz komunikowania się z innymi uczestnikami zajęć. Atrakcyjnym i zabawnym sposobem podsumowania zajęć były krótkie filmiki o bezpieczeństwie w Internecie  pt. "Owce w sieci".