Wycieczka klasy III - "Boska Dolina"

Utworzono dnia 18.06.2021, 11:39

2 czerwca uczniowie kl. III wraz z p. Małgosią, p. Anią i p. Mariolą odwiedzili zagrodę edukacyjną "Boska Dolina", która znajduje się na uboczu wioski  Dylągówka, w gminie Hyżne.  Naszym gospodarzem i edukatorem podczas pobytu w zagrodzie był właściciel gospodarstwa p. Sławomir Sudoł.  Dzień rozpoczęliśmy niezwykłą lekcją przyrody na ścieżce edukacyjnej, podczas której naszymi towarzyszami były niezwykle przyjacielskie i spragnione głaskania konie. Poznaliśmy gatunki zwierząt zamieszkujących łąki, stawy i lasy naszego regionu, ich zwyczaje oraz ciekawostki z nimi związane.  Uczestniczyliśmy w zajęciach "Koń dawniej i dziś", podczas których poznaliśmy budowę, zwyczaje i znaczenie koni dla człowieka. Podczas zajęć mogliśmy bezpośrednio przebywać z tymi pięknymi zwierzętami, głaskać je, karmić oraz obowiązkowo dosiąść.  Przejażdżka na grzbietach Brunona i Snopka była niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich. Na spragnionych zabawy i szaleństw czekał plac zabaw z wyzwaniami na  torze przeszkód. Zwieńczeniem naszej wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz smakowitych pianek marshmallow.