Wygrana klasy III w ogólnopolskim programie ekologicznym "Przygody Kota Ciepłosława"

Utworzono dnia 18.06.2021, 11:35

W drugim semestrze roku szkolnego 2020/21 uczniowie kl. III wraz z wychowawczynią                      p. Małgorzatą Jaworską wzięli udział w nowym projekcie edukacyjnym dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych pt. "Przygody Kota Ciepłosława", przygotowanym przez PGE Energia Ciepła. Celem programu było budowanie świadomości ekologicznej u najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd bierze się prąd. Patronat honorowy nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

W ramach zajęć projektowych klasa realizowała lekcje o tematyce ekologicznej, których uzupełnieniem były gry edukacyjne, warsztaty on-line oraz filmy animowane.

Podsumowaniem programu był kreatywny konkurs na przygotowanie komiksu o przygodach Kota Ciepłosława w tematyce związanej z ciepłem.

W końcowym konkursie naszą klasę reprezentowało 3 uczniów: Martyna Domin, Piotr Iwasieczko i Rozalia Nizioł, którzy przygotowali pomysłowe prace konkursowe.

Miło nam poinformować, że nasza klasa została wyróżniona za realizację zadań projektowych, a praca Piotra otrzymała wyróżnienie wśród nadesłanych prac konkursowych!

Nagrodą dla klasy III jest wycieczka do elektrociepłowni, która zostanie zorganizowana po okresie pandemii na koszt organizatora projektu.