Dzień Edukacji Narodowej w kl. I-III

Utworzono dnia 21.10.2021, 10:40

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa ustanowione 27 kwietnia 1972 roku,. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty.

Uczniowie klas I - III Naszej szkoły podczas apelu 14  października 2021 roku podziękowali swym nauczycielom  i wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Wręczyli pracownikom szkoły symboliczne upominki.