Dzień Św. Patryka

Utworzono dnia 25.04.2022, 19:51

W marcu w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka.

Jest to wydarzenie hucznie obchodzone nie tylko w Irlandii, ale także  w  innych krajach anglojęzycznych. Także  my tu w Polsce mogliśmy poczuć namiastkę tej tradycji.

Uczniowie klas 8 pod opieką p.Asi przygotowali  piękne prezentacje multimedialne, a klasa 7 wraz z gitarzystą Brajanem oraz perkusistą Tobiaszem (kl.8)zaangażowała się w irlandzkie muzykowanie zaaranżowane przez p.Monikę i  p.Anetę. Pani Aneta pokazała uczniom stroje irlandzkie, a także zaprezentowała słynny irlandzki taniec.

Jest to bardzo ważne aby poznawać tradycje i kulturę innych krajów, a zwłaszcza tak popularnych wśród Polaków jak Irlandia.