Eko – akcje w naszej szkole

Utworzono dnia 27.03.2022, 22:06

Każdemu nam marzec kojarzy się z wiosną, przyrodą budzącą się z zimowego snu.  Miesiąc marzec to dla nas też miesiąc ekologiczny, w którym miało miejsce wiele szkolnych akcji ekologicznych. Nasi uczniowie bardzo zaangażowani się w wszelkie przedsięwzięcia.

Prawie wszyscy wzięli udział  w akcji „ Zasadźmy bratki w szkole rabatki”. Zebraliśmy około 100 sadzonek bratków. W ten sposób teren wokół naszej szkoły stanie się piękny, kolorowy, wiosenny. Każdy uczestnik otrzymał podziękowanie i drobny upominek.

Inną akcją była coroczna zbiórka makulatury. Za pieniądze ze sprzedaży makulatury, zakupiliśmy ziemię i doniczki na sadzonki. Uczniowie najbardziej zaangażowani, otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali też dyplomy i drobne upominki.

Uczniowie także wykazali się pomysłowością i zdolnościami plastycznymi. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „ Zwierzę z recyklingu ” w dwóch kategoriach: 0-III, IV-VIII. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział.