Mikołaj w klasach 1-3

Utworzono dnia 13.12.2021, 12:29

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie”.

Tradycją naszej szkoły jest kultywowanie pięknego zwyczaju związanego z postacią św. Mikołaja. Również i w tym roku ulubiony święty wszystkich dzieci przybył do nich z podarkami.

Tegoroczne mikołajki uczniowie klas I-III  obchodzili  już 16 listopada, kiedy to Święty Mikołaj wraz z rodzicami zorganizował wyjazd do kina Helios w Rzeszowie, na film pt: „Ainbo – Strażniczka Amazonii”. W przeddzień  wizyty Świętego w szkole, Mały Samorząd wraz z paniami  wychowawczyniami, przygotował dekorację na korytarzu szkolnym.  Królowała  na niej oczywiście postać Mikołaja.  Każda klasa otrzymała również od Mikołaja list z życzeniami.

6 grudnia był dniem pełnym pozytywnych wrażeń. W radosnym nastroju   dzieci uczestniczyły w zabawie „Czapka Mikołaja”, śpiewały piosenki. Wszyscy byli zadowoleni, uśmiechnięci. Oby te emocje wróciły do nas za rok.