OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ

Utworzono dnia 05.10.2021, 20:56

29 września 2021  biblioteka szkolna włączyła się w akcję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Warto wspomnieć, że inicjatywa tego nietypowego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin tej zasłużonej Polki.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Przez cały dzień czytaliśmy różne książki i czasopisma, a czyniliśmy to w różnych miejscach: na korytarzu szkolnym podczas przerw, na spotkaniu z klasami I-III, w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach. Czytali wszyscy chętni: pani dyrektor, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu. Święto warto więc obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 15 minut, będzie to duży sukces.