Projekt "Trójkowe Zacisze"

Utworzono dnia 09.11.2021, 20:04

We wrześniu przystąpiliśmy do realizacji inicjatywy "Trójkowe Zacisze". Celem projektu jest stworzenie miejsca pełnego zieleni na terenie SP3, które będzie służyć społeczności szkolnej oraz lokalnej, jako miejsce spotkań, wypoczynku i edukacji.

W pierwszym etapie prac został opracowany projekt miejsca oraz dokonano wstępnego przygotowania terenu. W październiku zostały zakupione sadzonki roślin (w tym tuje, trawy ozdobne, karagany, wrzosy) oraz materiały ogrodnicze. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców i prywatnego darczyńcy poszerzyliśmy nasze działania o zakup dodatkowych drzew i krzewów.  Inicjatywę wsparło swoją pracą liczne grono wolontariuszy, a wśród nich uczniowie, drużyna harcerska, rodzice, pracownicy szkoły oraz OSP w Chmielniku. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i włożoną pracę.

W najbliższym czasie będą prowadzone prace wykończeniowe (wysypywanie kory, kamienia ozdobnego, montaż obrzeży), zostaną zamontowane ławki, kompostownik oraz domek dla owadów. Podsumowaniem projektu będzie organizacja spotkania integracyjno-środowiskowego.

Inicjatywa jest realizowaną w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej", Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.