Wiwat Konstytucja!

Utworzono dnia 06.06.2022, 22:22

Wiwat Konstytucja!

Takie słowa można było usłyszeć podczas akademii z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczyście  w piątek 29 kwietnia 2022 r.

Akademia rozpoczęła się od prezentacji sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Oprawę trzeciomajowych uroczystości przygotowali harcerze wraz z druhną Anetą Siorek oraz uczniowie klasy IV i VIIIa pod opieką pani Joanny Stodolak i pani Moniki Wójcik. Uczniowie przybliżyli wszystkim tło historyczne wydarzeń z 1791 roku i przedstawili scenę z zaprzysiężenia Konstytucji  3 Maja. W naszej sali gimnastycznej zabrzmiały polskie pieśni patriotyczne, m.in.: "Polonez Trzeciego Maja" oraz "Rota", przy akompaniamencie muzycznym pana Tomasza Kotarby.

Zaangażowanie, z jakim młodzież przygotowała i zaprezentowała artystyczny występ, sprawiło, że wszyscy uczestnicy poczuli radość i dumę narodową tamtych majowych dni.