Wycieczka klasy I

Utworzono dnia 24.09.2021, 20:38

21 września uczniowie klasy 1 wraz ze swoją Panią Bożeną Gwizdałą oraz Panią Mariolą Ruszel wyruszyli na pierwszą szkolną wycieczkę. Jako miejsce wybraliśmy wspólnie z rodzicami Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej gdzie dzieci zwiedzały zabytki architektury drewnianej dawnej wsi. Stare chałupy, dworek, młyn, kościół bardzo się dzieciom podobały. Zachwyciła ich także wystawa drewnianych zabawek nieżyjącego już artysty ludowego z tego regionu.

Następnie pierwszaki uczestniczyli w  warsztatach kaligraficznych. Z niedowierzaniem i obawą zasiedli oni w starych szkolnych ławkach. Ochotnicy mogli doświadczyć kary, jaką było klęczenie w kącie na rozsypanym grochu z uniesionymi ku górze rękoma czy bicie linijką po dłoni. Próba pisania kredą na tabliczkach w niczym nie przypominała uczniom obsługi tabletu. Oczywiście była to też niezwykła okazja do pisania starym piórem ze stalówką maczając go w prawdziwym kałamarzu po dawnym zeszycie. Każdy uczeń po warsztatach zabrał swój zeszyt do domu.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Park Rozrywki Brzezovka. Tutaj dzieciaki mogły wyszaleć się w parku linowym, czy powędrować ścieżką historyczną z dinozaurami. Na koniec była pieczona kiełbaska i powrót do domu.