XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 03.10.2021, 22:04

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Już w czwartek odbył się konkurs w klasach IV- VIII z tabliczki mnożenia na czas. A w piątek „tabliczkowa wiedza” sprawdzana została w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie z klas ósmych. Tworzyli oni Patrole Egzaminacyjne  i przepytywali  kolegów oraz dorosłych.

Jak pokazuje doświadczenie poprzednich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie ;-) - Szkolny koordynator akcji.