21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Utworzono dnia 27.02.2023

Nasz język  to nasze dziedzictwo narodowe, które powinniśmy szczególnie pielęgnować. Taki przekaz płynął do słuchaczy podczas szczególnej lekcji języka polskiego, przygotowanej i poprowadzonej przez uczniów z klasy piątej i siódmej, podczas obchodów Dnia Języka Ojczystego.

Lekcja odbyła się, pod czujnym okiem polonistek,   tym razem na szkolnym korytarzu. Uczniowie najpierw zaprezentowali swoim rówieśnikom historię tego święta oraz przedstawili ciekawostki na temat naszego języka w formie telewizyjnego Kanału Trójka, a następnie edukowali widzów w zakresie najczęściej popełnianych językowych błędów. Na koniec wszyscy mieli okazję sprawdzić dykcję w zabawie "Łamiemy języki!".

Okazało się, że mimo  używania języka polskiego od urodzenia, mamy jeszcze wiele do poprawienia.