Bezpieczne ferie zimowe

Utworzono dnia 16.01.2023

Ferie zimowe to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W piątek - 13 stycznia, odbyły się w naszej szkole profilaktyczne zajęcia „Bezpieczne ferie zimowe”.

Odbyły się dwa  spotkania dla klas I- III i klas IV- VIII. Głównym tematem zajęć  było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na  bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych.

Prezentację przedstawiały dwie uczennice klasy ósmej: Ewa Żurek i Lena Wawrzonek.

Oto kilka rad dla przypomnienia:

• Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
  • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
  • Nie doczepiajmy sanek do samochodu;
  • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
  • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie.
  • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
  • Bądźmy widoczni na drodze.
  • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
  • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
  • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną.
  • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.

Wiecej informacji można przeczytać na stronie  Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Bezpieczne ferie zimowe

Utworzono dnia 16.01.2023, 20:58

Oto kilka rad dla przypomnienia:

• Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
  • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
  • Nie doczepiajmy sanek do samochodu;
  • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
  • Bądźmy widoczni na drodze.
  • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli.
  • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu.
  • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze.
  • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny.

Wiecej informacji można przeczytać na stronie  Ministerstwa Edukacji i Nauki.