Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

Co słychać u Zuchów?

Utworzono dnia 07.05.2023

W Gromadzie zuchowej nigdy nie jest nudno! Zuchy lubią spędzać z sobą czas nie tylko na lekcjach i zbiórkach zuchowych, ale również w czasie wolnym od zajęć. Doskonałym przykładem takiej formy aktywności był zorganizowany wieczór filmowy, na którym oczywiście nie zabrakło pizzy, popcornu i świetnej zabawy. 

W trakcie cyklicznych spotkań Gromady, zuchy przygotowywały kartki walentynkowe dla swoich najbliższych oraz przez cały zimowy czas dbały o zapewnienie pożywienia w karmnikach dla ptaków. Dużym przedsięwzięciem dla zuchów była organizacja w szkole zbiórki karmy dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt. W odpowiedzi na prośbę p. Agnieszki, która jest osobą niepełnosprawną, a jednocześnie sama pomaga innym, udało nam się zebrać ponad 65kg karmy dla potrzebujących psów i kotów. Nad całą akcją czuwały zuchy, które wykonały plakaty, promowały zbiórkę w szkole, gromadziły oraz skrupulatnie przeliczały i pakowały zebraną karmę.  Wszystkie produkty trafiły do potrzebujących, a pani Agnieszce brakowało słów wdzięczności by podziękować wszystkim za okazane serce!                                                                                                                                                                     

Spotkania zuchowe to również wyprawy, orientacja w terenie, zadania i gry terenowe. W pierwszych dniach wiosny zuchy wyposażone w kompasy i lornetki wyruszyły na swoją pierwszą grę terenową, podczas której każdy zastęp miał określone zadania do wykonania. Wszyscy spisali się doskonale!                                         

Opiekun Gromady Zuchowej – M. Jaworska

Co słychać u Zuchów?

Utworzono dnia 07.05.2023, 15:24