Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku

Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy

Utworzono dnia 03.06.2024

W dniu 29 maja 2024 roku, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku, odbył się Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy "Widzę, reaguję, nie przechodzę obojętnie". Wydarzenie to, zorganizowane przez naszą szkołę oraz OSP w Woli Rafałowskiej, miało na celu promowanie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalenie umiejętności reagowania w sytuacjach nagłych i awaryjnych.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 8:30 i przyciągnął drużyny klas ósmych ze szkół podstawowych z terenu gminy Chmielnik. Każda drużyna, składająca się z maksymalnie czterech uczniów, musiała przejść przez test teoretyczny oraz cztery stacje zadaniowe, gdzie uczestnicy wykonywali praktyczne czynności ratownicze. Wszystko w ramach wymagań programowych przedmiotu -  edukacja dla bezpieczeństwa.

            Zadania były oceniane na podstawie szczegółowych kryteriów, obejmujących m.in. poprawność udzielonej pomocy, szybkość reakcji, współpracę w zespole oraz znajomość procedur pierwszej pomocy. Drużyny rywalizowały w symulowanych sytuacjach nagłych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, opatrywanie ran, unieruchomienie złamania oraz układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

            Po zsumowaniu punktów za wszystkie konkurencje, wyniki przedstawiały się następująco:

  • I miejsce zajęła drużyna z SP3 w Chmielniku,
  • II miejsce zajęła drużyna z SP2 w Chmielniku,
  • III miejsce przypadło drużynie z SP w Zabratówce.

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, które zostały ufundowane  i wręczone przez wójta gminy Chmielnik - pana Krzysztofa Grada. Pozostałe drużyny uhonorowano dyplomami oraz nagrodami pocieszenia, a nauczyciele - opiekunowie poszczególnych drużyn otrzymali pisemne podziękowania.
            Na ręce prezesa ZOSP powiatu rzeszowskiego - pana Jana Kucaja zostało złożone, przez panią dyrektor naszej szkoły, podziękowanie za zaangażowanie i nieocenioną pomoc.

            Imprezę uzupełniło szkolenie z obsługi defibrylatora zewnętrznego (AED) przeprowadzone przez strażaków. Konkurs był świetną okazją do sprawdzenia umiejętności pierwszej pomocy wśród młodzieży oraz integracji szkół z terenu gminy Chmielnik.

 

Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy

Utworzono dnia 04.06.2024, 20:49