"(Nie)zwykła matematyka"- podsumowanie projektu

Utworzono dnia 07.05.2023

W obecnym roku szkolnym szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „(Nie)zwykła matematyka” . W ciągu roku wykonano kilkanaście zadań projektowych, głównie z uczniami z klasy szóstej. Część z nich została opisana już wcześniej. A oto kolejne działania:

- wykonanie własnoręcznych mandali na bazie koła,

- wykonanie prac oszukujących ludzki umysł- op-art.,

- obliczanie pól i obwodów minecraftowych figur,

- obliczanie kosztów zużycia energii elektrycznej przez urządzenia domowe w ciągu miesiąca, roku,

- opracowanie i przedstawienie informacji liczbowych o miejscowości, w której znajduje się szkoła,

- stworzenie modeli brył z różnych dostępnych materiałów- niektóre bryły okazały się jadalne,

- opracowanie matematycznego słownika w wybranym języku.

Projekt okazał się bardzo ciekawy, różnorodny. Uczniowie klasy szóstej bardzo aktywnie i z zaangażowaniem wykonywali poszczególne działania.  Bardzo im za to dziękuję.

Szkolny koordynator projektu

"(Nie)zwykła matematyka"- podsumowanie projektu

Utworzono dnia 07.05.2023, 15:15

- wykonanie własnoręcznych mandali na bazie koła,

- wykonanie prac oszukujących ludzki umysł- op-art.,

- obliczanie pól i obwodów minecraftowych figur,

- opracowanie matematycznego słownika w wybranym języku.

Szkolny koordynator projektu