Ślubujemy! Uroczyste pasowanie na ucznia za nami!

Utworzono dnia 02.09.2022

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez. W tym roku uczniowie klas pierwszych, 2 września złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły.  Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor Agnieszka Bajda poprzez dotknięcie ramienia każdego dziecka, symbolicznym ołówkiem dokonała aktu pasowania.  W ten sposób oficjalnie trzydziestu dwóch uczniów zostało przyjęte do społeczności szkolnej. W tym dniu zostali również pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.

Część oficjalna poprzedzona była recytacjami wierszy oraz piosenką w wykonaniu I ,,a’’ oraz I ,,b’’. Uczniowie mieli również okazje zaprezentować wiedzę i umiejętności , które zdobyli podczas edukacji przedszkolnej.

Na zakończenie pierwszoklasiści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami. Dopełnieniem był piękny i smaczny tort w klasach podarowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2022/2023.

Pierwszak –jak to dumnie brzmi!

Ślubujemy! Uroczyste pasowanie na ucznia za nami!

Utworzono dnia 02.09.2022, 21:33

Pierwszak –jak to dumnie brzmi!