Świąteczny haft matematyczny

Utworzono dnia 05.01.2023

W ramach projektu „(Nie)zwykła matematyka” uczniowie zmierzyli się z zadaniem dotyczącym matematycznych wyszywanek- haftem matematycznym.

Haft matematyczny to obraz graficzny wykonany nićmi na grubszym papierze, kartonie lub innym twardym podłożu. Do tej techniki możemy używać zwykłych lub ozdobnych nici, muliny lub sznurków – najlepiej kolorowych. Haft polega na przewlekaniu nitki przez wcześniej przygotowane w papierze dziurki według ustalonego wzoru.  Technika ta wymaga między innymi skupienia, cierpliwości, dokładności i poczucia estetyki.

Uczniowie klasy piątej i siódmej pod czujnym okiem nauczyciela uczyli się wykonywać wyszywanki świąteczne. Efektem było powstanie kilku prac.

Świąteczny haft matematyczny

Utworzono dnia 05.01.2023, 20:37