Tydzień Matematyki

Utworzono dnia 24.03.2023

W dniach 13- 17 marca 2023 roku odbył się „Tydzień Matematyki”.  W każdym dniu uczniowie mierzyli się z różnymi zadaniami.

W poniedziałek odbyło się układanie kostki Rubika na czas, gdzie 10 śmiałków podjęło się tego zadania. Najkrótszy czas z kostką 3 x 3, uzyskał Patryk Bukowski z klasy V- 43 sekundy. Kolejne miejsca to Maciej Wójtowicz z klasy IV- 54 sekundy i  Ksawery Lekki z klasy V – 1 min 4 sekundy. Niektórzy zmierzyli się z układaniem kostki piramidki- Patryk Bukowski (14 sek.) i Ksawery Lekki (18 sek.) oraz z kostką 2 x2 – Ksawery Lekki (14 sek.).

We wtorek na przerwach można było zagrać w planszówki oraz szachy. Duże zainteresowanie było wśród uczniów klas IV- VII. Również w tym dniu swoje miejsce miała ludolfina – liczba . Uczniowie mieli narysować przedmiot, rzecz, który w nazwie zawierał liczbę .

Środa była dniem kodującym. Należało rozkodować imiona i nazwiska 7 polskich matematyczek. Najwięcej chętnych było z klas I- III.

W czwartek miał miejsce konkurs na „Mistrza działań pisemnych”. Najszybciej i bez błędów rachunkowych oddał swoją pracę Maciej Wójtowicz z klasy IV, pokonując uczniów z klas starszych.

Piątek był liczbową modą. Należało się ubrać tak, by koszulka, bluza czy spodnie zawierały liczby.

Dziękujemy wszystkim za udział w „Tygodniu Matematyki”. Kolejne wyzwania matematyczne za rok.

Tydzień Matematyki

Utworzono dnia 24.03.2023, 21:27