Cała Polska czyta dzieciom cz.2

Utworzono dnia 27.10.2015, 18:30

W ramach współpracy z rodzicami w prowadzeniu i uczestniczeniu w kampanii czytelniczej ,, Cała Polska czyta dzieciom”, udało nam się zaprosić kolejnego rodzica, czyli p. Martę Szpunar mamę Julii oraz Patryka i Kacpra-kolegów ze starszych klas. Pani Marta przeczytała nam bajkę rosyjską pt. ,, Irina i duch puszczy”. Ta przepiękna bajka opowiadała o dziewczynce, która posiadała niesamowity dar umiejętności opowiadania niezwykłych historii. Miała bardzo bogatą wyobraźnię dzięki której zjednywała sobie wielu przyjaciół. Jednak dziewczynka ta nie była szczęśliwa-była sierotą, która dzięki swym talentom, nie czuła się samotna. Chętnych do zapoznania się z postacią Iriny zapraszamy do lektury naszej przedszkolnej Złotej Księgi Bajek. Historia Iriny była ramą zajęć, które poprowadziła pani Agnieszka: najpierw opowiedzieliśmy historię, jej naukę i morał, pobawiliśmy się w naśladownictwo zwierzątek-bohaterów opowiadań Iriny; następnie każdy z nas mógł troszkę naśladować samą bohaterkę, gdyż musieliśmy użyć wyobraźni, żeby wykonać zadanie: należało wymyśleć niezwykłe zwierzę przy użyciu wycinka z gazety ( kawałek zwierzęcia) oraz dorysowanie pozostałej części nietypowej np. do części psa dorysowaliśmy ogon krokodyla. Powstały w ten sposób piękne prace , które są ozdobą bajki w naszej Złotej Księdze Bajek. Wszystkich chętnych do udziału w naszych zajęciach zapraszamy w każdy piątek w godzinach 11.30-12.30! Wstąpcie do zerówki !